Blog

Resweratrol i leucyna

Nieraz połączenie dwóch składników sprawia, że wspólnie dają jeszcze lepsze efekty niż w pojedynkę. Tak właśnie dzieje się w przypadku resweratrolu i leucyny, które nie tylko można, ale powinno się brać razem! Potęgują one bowiem wzajemnie swoje pozytywne działanie na organizm. Na czym polega ta symbioza i kto najbardziej może na niej skorzystać? Przeczytaj ten artykuł, aby się tego dowiedzieć!


Przeczytaj więcej

Witaminy na masę mięśniową

Absolutnie kluczową rolę dla zachowania zdrowia odgrywają witaminy. Odpowiadają one za regulowanie mnóstwa procesów w organizmie, również tych mających istotne znaczenie z perspektywy sportowców. Szczególnie w okresie budowania muskulatury koniecznie trzeba zadbać o podaż tych mikroskładników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i przyrostów tkanki mięśniowej. Przekonaj się, jakie witaminy na masę zapewnią najlepsze efekty i dlaczego!


Przeczytaj więcej

Komórki satelitarne

Rozbudowa mięśni jest możliwa pod warunkiem spełnienia kilku warunków. Podstawę stanowi maksymalna odbudowa włókien mięśniowych, która powinna nastąpić jak najszybciej. Nieustanie poszukiwane są sposoby na przyspieszenie i udoskonalenie regeneracji komórek mięśni. Wśród wielu metod wpływania na możliwości organizmu do odbudowy, warto zwrócić uwagę na stymulację komórek satelitarnych. Czym one właściwie są i na czym polega ten proces? Poniżej znajdziesz wyjaśnienie. Zapraszamy do lektury!


Przeczytaj więcej

Tribulus terrestris - niezbędne informacje

Aktywność fizyczna, w tym również treningi siłowe, często wymaga dodatkowego wsparcia dla organizmu w postaci zadbania o gospodarkę hormonalną. Można to zrobić bez sięgania po sterydy, zamiast nich wybierając rośliny, np. tribulus terrestris. Czym ona jest i na czym polega jej dobroczynne działanie? Przekonaj się!


Przeczytaj więcej

BCAA Glutamina

Uprawianie sportów wysiłkowych, wyczynowych i takich, które narażają organizm na duże obciążenia, wymaga odpowiedniego przygotowania. Zarówno trenerzy, jak i dietetycy zalecają wówczas przyjmowanie wysokiej jakości suplementów diety. BCAA Glutamina często określana jest mianem bomby anabolicznej. Efektem spożywania tych związków jest nie tylko przyrost beztłuszczowej masy ciała (nawet 2-krotny w porównaniu do oddzielnego stosowania aminokwasów), ale także wzmocnienie układu odpornościowego. 
 

Przeczytaj więcej

Cytrulina - booster tlenku azotu

Osoby aktywne fizycznie, w tym ćwiczące na siłowni nie mogą zapominać o odpowiedniej diecie i suplementacji. Dostarczenie organizmowi substancji odżywczych dodaje sił, zwiększa wydolność i przyspiesza regenerację mięśni. Jednym z najczęściej rekomendowanych suplementów diety jest cytrulina. Ten aminokwas jest wykorzystywany nie tylko w sporcie, ale także leczeniu wielu powszechnie występujących chorób, w tym cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, anemii sierpowatej i schorzeń układu sercowo-naczyniowego. 
 

Przeczytaj więcej
    pixelpixelpixelpixelpixelpixel