BCAA Glutamina

2020-03-04
Uprawianie sportów wysiłkowych, wyczynowych i takich, które narażają organizm na duże obciążenia, wymaga odpowiedniego przygotowania. Zarówno trenerzy, jak i dietetycy zalecają wówczas przyjmowanie wysokiej jakości suplementów diety. BCAA Glutamina często określana jest mianem bomby anabolicznej. Efektem spożywania tych związków jest nie tylko przyrost beztłuszczowej masy ciała (nawet 2-krotny w porównaniu do oddzielnego stosowania aminokwasów), ale także wzmocnienie układu odpornościowego. 

Walina, leucyna i izoleucyna wchodzą w skład aminokwasów rozgałęzionych (BCAA). To nic innego jak grupa egzogennych (dostarczanych z zewnątrz) związków, których ludzki organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie. Mogą być dostarczane zarówno z pożywieniem, jak i dzięki suplementom diety. Liczne badania wykazały, że aminokwasy rozgałęzione stanowią ok. 35% wszystkich elementów budulcowych mięśni, przez co warunkują fizjologiczne funkcjonowanie organizmu. 

Czym jest BCAA w połączeniu z glutaminą?

Od lat w dziedzinie dietetyki sportowej panuje mit dotyczący konieczności stosowania wyłącznie aminokwasów egzogennych. Nie jest to jednak prawda, ponieważ substancje endogenne (produkowane przez ludzki organizm) są zazwyczaj na bardzo niskim poziomie, zwłaszcza u osób prowadzących aktywny tryb życia lub tych, którzy znajdują się w okresie rekonwalescencji po chorobie. 

Glutamina jest aminokwasem, który występuje w organizmie najliczniej i najpowszechniej. Odgrywa ona kluczową rolę w metabolizmie białek, zwiększa masę mięśniową, wytwarza hormon wzrostu, sprzyja regeneracji oraz redukuje zawartość tkanki tłuszczowej. Połączenie aminokwasów rozgałęzionych BCAA z glutaminą jeszcze skuteczniej chroni każde włókno mięśniowe i pobudzają procesy anaboliczne. 

Dobrej jakości suplementy diety  znajdziesz na stronie internetowej www.peak-nutrition.pl w różnych postaciach - tabletki - BCAA CAPS 240 kapsułek, proszek - BCAA - TST  i smakach. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. 
pixelpixelpixelpixelpixelpixel