Resweratrol i leucyna

2020-03-23

Nieraz połączenie dwóch składników sprawia, że wspólnie dają jeszcze lepsze efekty niż w pojedynkę. Tak właśnie dzieje się w przypadku resweratrolu i leucyny, które nie tylko można, ale powinno się brać razem! Potęgują one bowiem wzajemnie swoje pozytywne działanie na organizm. Na czym polega ta symbioza i kto najbardziej może na niej skorzystać? Przeczytaj ten artykuł, aby się tego dowiedzieć! 

Czym jest resweratrol?

 

Ten naturalny przeciwutleniacz znany jest w głównej mierze ze swoich właściwości prozdrowotnych. W szczególności zalicza się do nich wpływ na poprawę pracy układu sercowo-naczyniowego. To właśnie wspieranie funkcjonowania krwiobiegu sprawia, że ta substancja bardzo pomaga osobom chorym zadbać o serce, natomiast sportowcom – wydajnie podnieść poziom wytrzymałości i wydolności organizmu.

Jak już wspomniano, resweratrol jest antyoksydantem, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia się organizmu i przyspiesza jego regenerację. Ta pozyskiwana ze skórek ciemnych winogron substancja bardzo korzystnie wpływa ponadto na regulowanie poziomu cukru we krwi, stymuluje termogenezę, pozwala na przyspieszenie utleniania kwasów tłuszczowych. Dzięki tak szerokiemu spektrum działania resweratrol stanowi odpowiedź na wiele cywilizacyjnych chorób. Może przyczynić się do wydłużenia życia oraz poprawy efektywności treningów, w szczególności mających na celu zredukowanie tkanki tłuszczowej.

 

Jak działa leucyna?

 

Aminokwasy są niezmiernie istotne z perspektywy każdego sportowca, a jednym z najważniejszych jest właśnie leucyna. Odpowiada ona za aktywację kinazy mTor, która prowadzi do zdecydowanego przyspieszenia syntezy nowych włókien. Następstwem tego jest wyraźny progres tkanki mięśniowej i siły. Z tego też powodu substancja ta wchodzi często w skład BCAA.

W dodatku leucyna przyczynia się do utraty tłuszczu. Produkuje ona energię, przez którą utleniane są kwasy tłuszczowe. Jednoczesne spalanie i przyrost masy mięśniowej czyni ten aminokwas prawdziwym unikatem. Co się jednak stanie w przypadku połączenia dwóch wspomnianych składników?

  Createston 1648g Yummy protein pudding 360h

Resweratrol i leucyna a budowanie masy mięśniowej

 

Do suplementacji antyoksydantem i aminokwasem wystarczy dobrać odpowiedni trening nastawiony na zwiększanie obwodów, aby cieszyć się doskonałymi efektami. Nowe włókna mięśniowe za sprawą leucyny tworzą się zdecydowanie szybciej. Resweratrol natomiast przyspiesza regenerację tkanek, co powoduje błyskawiczne przyrosty masy mięśniowej. Polifenol ten sprawia też, iż substancje odżywcze są natychmiast transportowane prosto do włókien. Wszystkie partie mięśni stają się o wiele bardziej wrażliwe na obecną we krwi glukozę, w związku z czym skutecznie ją wychwytują (podobnie jak pozostałe substancje odżywcze), co przekłada się na energię w czasie ćwiczeń i przyrosty masy po ich zakończeniu.

 

Zwiększenie wrażliwości insulinowej komórek mięśniowych przez przeciwutleniacz umożliwia transport substancji niezbędnych do odbudowy włókien, spowodowany podażą leucyny. Wraz z resweratrolem wzajemnie potęgują swoje działanie zwłaszcza wtedy, gdy ten drugi przyjmie się pod koniec treningu – jeszcze szybciej odbywa się wówczas regeneracja i wzrost nowych włókien mięśniowych.

 

Wpływ leucyny i resweratrolu na odchudzanie

 

Zażywanie tych dwóch składników równocześnie poskutkować może:

 
    zwiększeniem tempa spalania białej tkanki tłuszczowej, szybszym przekształcaniem w energię większej ilości kalorii, efektywniejszym wykorzystaniem przez mięśnie glukozy, która uwolniona została z pożywienia, skuteczniejszym pozyskiwaniem energii z kwasów tłuszczowych.

Pod wpływem opisywanej mieszanki organizm zaczyna produkować zdecydowanie więcej mitochondriów. Ich celem jest wytwarzanie energii ze spożywanego pokarmu. Substancje odżywcze zostają zatem wykorzystane bardzo skutecznie. Większa ilość pożywienia przekształcona jest w energię, którą można spożytkować i nie odkłada się w postaci tłuszczu. 

W czasie ćwiczeń fizycznych zachodzą skurcze mięśni, aktywujące AMPK, dzięki któremu następuje utlenianie kwasów tłuszczowych. Aby pobudzić ten enzym do pracy, można sięgnąć po duet wspomnianych substancji. AMPK przyczynia się do transportu kwasów do komórek, przez co energia jest wykorzystywana w jeszcze większym stopniu. Następstwem tego jest spalanie tłuszczu.

 

Podsumowanie

Nie tylko w treningach siłowych leucyna i resweratrol znajdują swoje zastosowanie. Warto sięgnąć po nie także w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zapalenia mięśnia sercowego, pozbycia się wolnych rodników, szybszej regeneracji po wysiłku oraz uchronienia się przed traceniem masy. Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu zakupu produktów zawierających resweratrol i aminokwasów BCAA, w których skład wchodzi leucyna. Połączenie tych dwóch substancji może okazać się bardzo pomocne pod wieloma względami.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel