Tribulus terrestris - niezbędne informacje

2020-03-06

Aktywność fizyczna, w tym również treningi siłowe, często wymaga dodatkowego wsparcia dla organizmu w postaci zadbania o gospodarkę hormonalną. Można to zrobić bez sięgania po sterydy, zamiast nich wybierając rośliny, np. tribulus terrestris. Czym ona jest i na czym polega jej dobroczynne działanie? Przekonaj się! 

Czym jest tribulus terrestris? 

W Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Wschodniej Europie, Indiach oraz Chinach występuje buzdyganek naziemny, czyli roślina stosowana od tysięcy lat w medycynie ludowej. Pojawia się ona tylko raz w roku, a wyróżnia ją przede wszystkim długa łodyga, mająca od 10 do 30 cm i żółty kwiat. W wyciągu z niej znajdują się saponiny steroidowe, które mają właściwości bardzo zbliżone do sterydów. Dzięki temu zwłaszcza w medycynie indyjskiej i chińskiej wykorzystuje się tribulus terrestris w celu pobudzenia i podwyższenia poziomu testosteronu.

 

Tribulus terrestris – efekty stosowania

 

Saponiny steroidowe obecne w buzdyganku naziemnym wraz z cholesterolem są odpowiedzialne za tworzenie aktywnych związków imitujących testosteron. Roślina ta jest w związku z tym stosowana w celu poprawy potencji i zwiększenia poziomu libido. Saponiny są również w stanie przekształcić się w testosteron, którego jak najwyższy poziom jest bardzo pomocny w uzyskiwaniu jak najlepszych efektów anabolicznych przez wszystkie osoby trenujące siłowo. Tribulus terrestris może przyczyniać się do szybszego spalania tkanki tłuszczowej i większych przyrostów mięśni. Może wykazywać działanie wspomagające w procesach regeneracyjnych i zwiększać zdolności wysiłkowe.

  Tribulis terrestris 60 kaps

Grupa docelowa

Podwyższenie poziomu testosteronu jest najbardziej istotne z perspektywy osób, które:

 
  • nie wysypiają się,
  • mają deficyty w regeneracji po treningu,
  • spożywają zbyt mało tłuszczów (cholesterol jest niezbędny do wytwarzania testosteronu),
  • chorują na depresję,
  • są permanentnie zestresowane,
  • mają niedobór hormonu wzrostu,
  • cierpią na choroby nerek i wątroby.

Jednym z najczęstszych powodów sięgania po wykorzystywaną w medycynie naturalnej roślinę, jest łagodzenie negatywnych zmian, których przyczynę stanowi starzenie się organizmu. W szczególności zalicza się do nich odczuwalny wraz z wiekiem spadek poziomu produkcji testosteronu. Odpowiadać za to może przetrenowanie, ale po 40 roku życia również siedzący tryb pracy, ponieważ to właśnie aktywność fizyczna pobudza gospodarkę testosteronową. 

Od wielu lat buzdyganek naziemny jest stosowany w celu wspierania gospodarki hormonalnej, ponieważ pozytywnie wpływa na skład i żywotność nasienia. Ze względu na podwyższenie poziomu testosteron o tribulus terrestris krążą opinie, że jest doskonałym afrodyzjakiem. Podnosi on męską potencję i sprawność seksualną. Reguluje obecność wspomnianego hormonu w szczególności w warunkach przetrenowania. Dzięki zawartości flawonoidów i fitosteroli roślina ta dodatkowo bardzo pozytywnie wpływa na ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. 

Tribulus terrestris – skutki uboczne stosowania

 

Jeżeli nawet występują skutki uboczne sięgania po buzdyganek naziemny, to są one bardzo łagodne. Czasami może przytrafić się sytuacja, w której środek ten wywoła bóle brzucha, a niekiedy powiększenie sutków, czyli ginekomastię. Nie istnieją przy tym górne limity, które określałyby maksymalne spożycie tej rośliny. Przed przyjęciem preparatów z tribulus terrestris należy zapoznać z dołączoną ulotką i zastosować się do zapisanych w niej zaleceń.

 

Podsumowanie

Zapraszamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu. Znajduje się w niej m.in. tribulus terrestris. Naturalne, roślinne sterole w nim zawarte zwiększają pulę wolnego testosteronu w organizmie i ograniczają negatywny wpływ, jaki ten związek mógłby wywierać na ludzki organizm. Jest to produkt bardzo zaawansowany, który silnie pobudza jednoczesny przyrost beztłuszczowej masy ciała i redukcję tkanki tłuszczowej. Zachęcamy do skontaktowania się z nami – w bogatej ofercie znajdzie się coś, co zadowoli każdego amatora treningów! 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel